Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر

مراسم بزرگداشت هفته بسیج در معاونت آموزش های عمومی و مهارتی واحد ارومیه برگزار شد

بازگشت


 

حجت السلام والمسلمین دکتر سجاد بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس وهفته بسیج گفت: بسیج ریشه در تاریخ دارد و ایده تشکیل بسیج از سوی امام راحل برگرفته از ایده پیامبر گرامی اسلام بوده است.

بیگی با اشاره به اهمیت تمدن نوین اسلامی عنوان کرد: امروز بیانیه گام دوم رهبری راهگشای دستیابی به تمدن نوین اسلامی است و وظیفه انقلاب فرهنگی، علمی و مبارزه با انحرافات بر عهده جوانان است.

وی با بیان اینکه در تمدن نوین اسلامی دو پایه عقل و وحی حاکم است و این مهم مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: برای حفظ تمدن نوین اسلامی و تبیین آن باید با نگاه به تاریخ انقلاب اسلامی و افتخارات گذشته، آینده ای روشن برای انقلاب اسلامی ایران تصور کنیم.

این مقام دانشگاهی افزود: بسیج به عنوان یک استراتژی باید در عرصه های مختلف تقویت شود تا در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و بحث تمدن سازی جهت زمینه سازی ظهور حضرت حجت(عج) از ظرفیت مردمی بسیج در سایه ولایت و رهبری بهره لازم را ببریم.

محسن شکرنیا معاون آموزش های عمومی و مهارتی واحد ارومیه هفته بسیج را فرصت مغتنمی برای انتقال عالمانه تفکر بسیجی در جامعه برشمرد وگفت : امروز وظیفه ما آسیب شناسی فرهنگ غالب جامعه است و انتظار می رود اساتید و معلمان در کنار دانش افزایی و تقویت بنیه علمی با نگاه و تفکر روحیه هشت سال دفاع مقدس که سینه به سینه به ما رسیده است صیانت کرده و به انتقال مفاهیم صحیح انقلاب ، اسلام و فرهنگ بسیج بپردازند.

شکرنیا با بیان اینکه بسیجی تحرک وتحول آفرین است گفت: سه شاخصه بصیرت ، تشخیص وظیفه و قیام به انجام وظیفه باید در وجود ما نهادینه شود تا در زندگی وجامعه موفق باشیم و در واقع میتوان گفت اگر فردی این سه شاخصه را داشته باشد بسیجی است.

شکرنیا با تاکید بر اینکه حفظ و حراست از فرهنگ بسیجی یک ضرورت است افزود: حفظ و نگهداری فرهنگ اصیل بسیجی و ترویج آن یک وظیفه است که باید در میان نسل های آینده و جوان امروز جامعه ترویج داده شود.


تصویر پیوست شماره  1کلمات کلیدی پست
هفته بسیج . گرامیداشت
 سه شنبه ، 2 آذر 1400 - 8:36 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : اخبار
کد پست : 2061

اطلاعات تماس


  ارومیه ، شهرک بهداری ، خیابان فارابی ، خیابان محتشم ، دانشکده مهارت و کارآفرینی واحد ارومیه
  044-33662058
  044-33663881  (دورنگار)
 Info@samaurmia.ac.ir
 صندوق پستی   1544
 کدپستی 36458-57171

خوراک


آمار بازدید


  آپی آدرس :
54.161.98.96
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
10
  بازدید دیروز :
868
   افراد آنلاین :
332
   بازدید ماه جاری :
10
   بازدید ماه گذشته :
16101
   بازدید کل :
81048

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790